Tygodnik Przasnyski

Piątek, 21 lutego 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. G.Herubiński
fot. G.Herubiński

Dwudziestolecie powiatu przasnyskiego

29.06.2018 10:39:55

Powiat przasnyski świętował podczas uroczystej sesji 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i dwudziestolecie powiatu przasnyskiego.

Z tej okazji marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wręczył medale Pro Mazovia, a także dyplomy uznania pracownikom powiatowej administracji za całokształt ich pracy zawodowej, która przyczyniła się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego całego Mazowsza

- W 1998 r. rząd RP pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka wprowadził pod obrady sejmu II etap reformy samorządowej, dzięki której w Polsce powstały samorządowe województwa i powiaty – mówił starosta Zenon Szczepankowski. - Reforma poszerzyła samorządność, która od 9 lat znakomicie sprawdzała się w gminach na szczeblu powiatowym i regionalnym. W czerwcu 1998 r. została opublikowana ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym, na jej mocy powstał powiat przasnyski. Kiedy jako pierwszy starosta powiatu odbierałem akt utworzenia powiatu przasnyskiego na Zamku Królewskim w Warszawie z rąk premiera Jerzego Buzka, czułem doniosłość tej chwili, a jednocześnie radość i dumę z powrotu Polski do grona państw demokratycznych i samorządnych - wspominał.

Więcej w najbliższym wydaniu TP z 3 lipca br.

autor: Her

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

    Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

  • Moto-mikołaje w Przasnyszu

    M. Jabłońska zobacz galerie...

  • Wystawa o Policji Państwowej w Przasnyszu w latach 1919-1939

    K.Kozłowska zobacz galerie...