Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 24 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Przasnyszanie na konferencji w senacie

12.01.2018 00:00:00

W Senacie odbyła się konferencja „Zadania własne, zlecone i powierzone jednostek samorządu terytorialnego z zakresu ochrony środowiska”, zorganizowana przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej we współpracy z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym oraz Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie. Z Przasnysza pojechało dziewiecioro radnych czworo pracowników urzędu miasta i burmistrz Waldemar Trochimiuk.

  Bardzo udany wyjazd. Ciekawe treści, merytoryczne. Głos w dyskusji zabrał radny Adam Wasiak. Może on by powiedział Pany dwa słowa.

- Zagadnienia związane z zadaniami samorządu terytorialnego dotyczącymi ochrony środowiska omawiano zarówno z punktu widzenia teorii prawa, jak i praktyki funkcjonowania jednostek samorządowych. Jak wskazywano, zwiększa się liczba zadań samorządu terytorialnego, do realizacji których potrzebna jest dobrze przygotowana i profesjonalna kadra. Samorządowcy zwracali uwagę, że coraz trudniej namówić jest ludzi do społecznej aktywności, działania na rzecz lokalnych środowisk. Mówiono również o coraz większym umiędzynarodowieniu prawa i jego globalizacji; do realizowania międzynarodowych postanowień dotyczących ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju zobowiązane są zarówno władze państwowe, jak i administracja samorządowa. Mowa była także o prawnych aspektach zarządzania funduszami ochrony środowiska w Polsce oraz możliwościach wykorzystania technik satelitarnych przez jednostki samorządu terytorialnego w obszarze monitorowania środowiska- relacjonuje Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.

autor: grzegorz17

inne wpisy tego autora

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz