Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 27 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Strefa przyspiesza rozwój gminy

22.11.2017 10:28:45

- Obecnie dzięki unijnym dotacjom mamy okres inwestycyjnego boomu w samorządach. Staramy się uszczknąć tego „tortu” jak najwięcej – mówi „TP” Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

- Korzystamy z unijnych funduszy na budowę i modernizację kilku ciągów dróg gminnych oraz rozbudowę świetlic wiejskich. Dość duże środki pozyskaliśmy na dodatkowe programy edukacyjne. Nie ukrywam, że nie zawsze udaje się pozyskać dotacje. Dla przykładu: rozbudowujemy w gminie sieć kanalizacyjną. W najbliższym czasie skanalizujemy m.in. Starą Krępę, Nową Krępę, Grabowo i Mchowo. Poważnym przedsięwzięciem jest budowa sieci kanalizacyjnej Karwacz I, drugi etap tego przedsięwzięcia obejmie Bartniki i Zawadki. Sieć wodociągowa dociera do wszystkich wsi, przeto budowa kanalizacji jest dla samorządu priorytetem. Niestety, dotacji na nie z marszałkowskiej puli nie dostaliśmy, bowiem wyżej punktowane, według założeń programu, były gminy, które się dopiero biorą za rozwiązywania problemu gospodarki wodno-ściekowej, bo mają większe potrzeby, oraz położone są w obszarze Natura 2000. Nasza gmina w 34 proc. jest już skanalizowana.

W tej sytuacji musimy sobie radzić inaczej: wykorzystujemy pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Są one również korzystne, choć oczywiście mniej niż unijne dotacje.

Cały wywiad z TP z 21 listopada br.

autor:

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS