Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 23 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Krzynowłoga Mała

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. EJ
fot. EJ

Krzynowłoga Mała: Gmina ma się coraz lepiej

13.10.2017 14:00:00

Na spotkaniu sołtysów z terenu gminy Krzynowłoga Mała z wójtem i przedstawicielami rady poruszono wiele ważnych dla mieszkańców spraw. Główne uwagi i prośby dotyczyły dróg gminnych. Włodarz Krzynowłogi poinformował obecnych, że dotychczas zadłużona gmina unormowała swoje sprawy finansowe.

 To dobra wiadomość dla mieszkańców, bo w końcu mogą liczyć na choćby niewielkie inwestycje, a i dla samego wójta, który, jak wielokrotnie zaznaczał, przez pierwsze lata swojej kadencji borykał się z ogromnymi problemami finansowymi. Zadłużenie gminy było tak duże, że urząd stracił płynność finansową. Powodem takiego stanu rzeczy było wiele niezapłaconych faktur bieżących, choćby za odbiór odpadów komunalnych. Do tej pory gmina spłacała te zaległości. 

- W końcu nasza gmina odzyskała wiarygodność u kontrahentów - podsumował wójt Jerzy Humięcki. 
Dobry stan finansów gminy, a także prawidłowe zarządzanie mieniem gminy, potwierdza kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej. Jak informuje wójt, wszystko wypadło dobrze z zastrzeżeniami co do sposobu inwentaryzacji majątku gminy przeprowadzanej przez poprzedniego wójta. 
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 17 października 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Llll, 2017-10-16 16:35:57
    Odp
    Niech wójt nie mydli oczu o tym że regionalna Izba Obrachunkowa sprawdza inwentaryzacje poprzedniej kadencji. Otórz inwentaryzację mienia przeprowadza sie co roku a z tego co wiem kontrol była za 2016 rok. Zaczyna sie wybielanie i oczernianie na tym tylko jedzie.Dług powiększył a miał go spłacać żadnych kredytów nie spłacił bo są przesunięte do 2019 roku