Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 15 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Szuka domu dla zwierząt

08.10.2017 09:06:00

Wszystkie zwierzęta darzy miłością absolutną, szczególnie kocha psy i koty. Z ogromną pasją i poświęceniem szuka tym niechcianym i porzuconym domu. Martyna Kowalska prowadzi gabinet weterynaryjny Cyryl w Przasnyszu. Gdy kończyła gimnazjum, była już pewna, że chce leczyć zwierzęta.

 - Nie zdawałam sobie sprawy, że będą to tak trudne studia, a praca będzie ciężka i odpowiedzialna. Nie żałuję jednak swojej decyzji, choć zdarzają się sytuacje, które powodują załamanie. Więcej jest jednak takich chwil, kiedy człowiek pomaga zwierzakom i to rekompensuje trud. Wtedy czuje się satysfakcję - mówi Martyna Kowalska. 

Po studiach zrobiła specjalizację, zdecydowała się na leczenie chorób psów i kotów, bo są jej najbliższe. W pracy spotyka jednak wiele innych zwierząt: szynszyle, gryzonie, świnki morskie, papużki. 
Nie trafiają do schronisk
Martyna Kowalska stworzyła małą przystań dla bezdomnych psów i kotów. W ubiegłym roku współpracowała z Fundacją Włochaty Przyjaciel prowadzoną przez Joannę Merkiewicz. Aktualnie współpracuje z Urzędem Miasta w Przasnyszu. Działa to tak, że jeśli ktoś znajdzie bezpańskiego zwierzaka, zgłasza to do urzędu, a następnie dostarcza kota lub psa do gabinetu Martyny Kowalskiej lub do drugiego punktu w Przasnyszu. Dzięki temu zwierzęta nie trafiają do schroniska i mają szansę na prawdziwy dom. 
- Obecnie jest siedem psów, jeden jest w domu tymczasowym. Trzy z nich trafiły do nas przez urząd miasta, cztery inną drogą: jeden po zmarłej właścicielce, jeden został odebrany właścicielowi, dwa zostały znalezione poza Przasnyszem. Staram się nie odmawiać, ale jestem ograniczona miejscem. Jeśli mam możliwość, opiekuję się każdym zwierzakiem – mówi Kowalska.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 10 października 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz