Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 15 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. Nadleśnictwo Przasnysz
fot. Nadleśnictwo Przasnysz

Rajd ku czci Zacheusza Nowowiejskiego

05.10.2017 11:00:00

Już po raz siódmy na terenie Gór Dębowych Nadleśnictwa Przasnysz spotkali się harcerze, rowerzyści i kolarze, a także miłośnicy aktywnego wypoczynku, by uczcić pamięć Zacheusza Nowowiejskiego. Rajd Gwiaździsty odbył się w ostatnią sobotę września.

 Tradycyjnie w południe uczestnicy spotkania stanęli pod pomnikiem Zacheusza Nowowiejskiego ps. „Jeż”, gdzie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, podczas której złożono kwiaty i zapalono znicze. Patron wyścigu  wsławił się jako bohater wojenny, żołnierz wyklęty i wieloletni działacz podziemia niepodległościowego oddając życie za ojczyznę.

Głównym punktem programu był rajd rowerowy oraz pieszy rajd harcerzy przez Góry Dębowe. Harcerze przemaszerowali  ok. 3-kilometrową trasę, śpiewając oraz uczestnicząc w licznych zabawach zorganizowanych przez opiekunów. Uczestnicy rajdu rowerowego mogli wybrać trasę 8,5-kilometrową przygotowaną dla amatorów lub bardziej zaawansowaną trasę na odcinku 24,5 km. W ostatniej grupie znalazły się głównie osoby, które  zajmują się kolarstwem zawodowo. Po dojechaniu na metę zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Nagrodzono także najliczniejszą rodzinę biorącą udział w rajdzie. Tegoroczni zwycięzcy to rodzina Perdo, która odebrała puchar z rąk sponsora nagrody – starosty powiatu przasnyskiego. Nie zabrakło konkursu wiedzy o Zacheuszu Nowowiejskim.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 10 października 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz