Tygodnik Przasnyski

Piątek, 21 lutego 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Festiwal Fabryka Światła

11.09.2017 10:29:00

Już po raz czwarty Festiwal Fabryka Światła zawitał do Przasnysza. Na dwa dni małe miasteczko na północnym Mazowszu zamieniło się w centrum kultury, sztuki i nauki. Jak co roku organizatorzy, czyli Mazowiecki Instytut Kultury postawili na różnorodność, począwszy od koncertu w wykonaniu artystów reprezentujących różne nurty muzyczne, spektakle teatralne, po pokaz świetlny i występ Orkiestry Wielkich Bębnów.

Festiwal odbył się w drugi weekend września, jak zwykle przyciągnął tłumy uczestników. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była fotografia.

<
/div>
- Fotografia była bardzo bliska Stanisławowi Ostoi-Kotkowskiemu i jeszcze raz przypomnę, że inspiracją do realizacji tego wydarzenia była właśnie jego postać. Ten wielki artysta wniósł duży dorobek artystyczny w dziedzinie technik scenicznych i laserowych- mówiła podczas oficjalnego otwarcia festiwalu wicedyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury Izabela Bednarczyk.
 
Dzięki różnorodności atrakcji każdy mógł znaleźć coś specjalnego dla siebie. Co więcej formuła festiwalu wciąga mieszkańców Przasnysza do współtworzenia projektów artystycznych, więc finalny program przedsięwzięcia to synergia pomysłów głównych organizatorów i mieszkańców miasta i powiatu. Stad też na scenie wystąpiły nie tylko gwiazdy dużego formatu, takie jak: Szymon Łukowski czy Piotr Nagiel, ale także lokalne talenty muzyczne, grupy taneczne i aktorskie.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 12 września 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

    Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

  • Moto-mikołaje w Przasnyszu

    M. Jabłońska zobacz galerie...

  • Wystawa o Policji Państwowej w Przasnyszu w latach 1919-1939

    K.Kozłowska zobacz galerie...