Tygodnik Przasnyski

Środa, 20 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Film i wystawa fotograficzna o Przasnyszu

09.09.2017 10:28:00

Zakończyły się warsztaty filmowe i fotograficzne zorganizowane w ramach Festiwalu Fabryka Światła. Uczestnicy zajęć przez kilka tygodni poznawali tajniki kinematografii i zdjęć. Efektem ich pracy jest film dokumentalny i wystawa fotograficzna.

Warsztaty reportażowo-dokumentalne poprowadził Jan Jakub Wiatrzyk - operator, montażysta. Udział wzięły w nich zaledwie dwie osoby, ale nie było to przeszkodą w realizacji kilkunastominutowego filmu dokumentalnego. Premiera dzieła odbyła się 7 września w sali kinowej MDK w Przasnyszu. Tematem przewodnim filmu jest przasnyskie kino Światowid. 

Fotografia przyciągnęła większą ilość zainteresowanych. W warsztatach prowadzonych przez Adama Guta - projektanta graficznego i fotografa wzięło udział kilkunastu uczestników. Adepci fotografii stworzyli wystawę pt. „Topografia i Eksperyment od Przasnysza w duchu nowej topografii do eksperymentu światłem w nawiązaniu do twórczości Stanisława Józefa Kotkowskiego”. Jej wernisaż odbył się także 7 września w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 12 września 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz