Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 23 września 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Zaiskrzyło na półkoloniach

01.08.2017 16:28:44

Spokojnie – to nie będzie tekst o tym, że opiekunowie kolonii bili swoich podopiecznych albo że miejsce dziecięcego wypoczynku wołało o pomstę do nieba. Tu wszystko było w absolutnym porządku, a iskrzyło głównie dzięki… nazwie organizatorów letnich półkolonii w Chorzelach.

Taki wypoczynek już po raz szósty zorganizowała Chorzelska Fundacja na rzecz Dzieci i Młodzieży „Iskierka”. Jej członkowie wakacje spędzają wyjątkowo pracowicie, gdyż przez niemal dwa tygodnie pracują wolontariacko na półkoloniach przygotowywanych dla tych dzieci, które nie miały możliwości wyjazdu poza miejsce zamieszkania.

Tak było i tym razem. Od 18 lipca niemal każdego dnia do siedziby miejscowej szkoły podstawowej przychodziła grupa 35 dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Przychodziła po to, by nie nudzić się i skorzystać z wszelkiego rodzaju atrakcji przygotowanych przez „Iskierkę”. A tych z pewnością nie brakowało. W ciągu dwóch tygodni udało się zorganizować m.in. dwie wycieczki regionalne. Pierwsza z nich miała pokazywać piękno ziemi kurpiowskiej, natomiast druga – mazowieckiej. Do tego doszły zajęcia plastyczne, sportowe, rekreacyjne i edukacyjne. Dzieciaki mogły sporo dowiedzieć się o przeszłości miasta i gminy – w trakcie półkolonii poznawały miejsca mniej znane w Chorzelach, których zapewne w życiu by nie poznały, gdyby nie prowadzone zajęcia.

Cały artykuł w aktualnym numerze TP z 1 sierpnia br.

autor: MiW

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.2)

    K.Kozłowska zobacz galerie...

  • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.1)

    K.Kozłowska zobacz galerie...

  • Wystawa ,,A więc wojna" w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

    K.Kozłowska zobacz galerie...