Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Chorzele: Kto ma wyremontować szkolne łazienki?

13.07.2017 14:05:00

Łazienki znacząco odbiegają standardem od wyposażenia budynków w XXI wieku - tak podsumowano roczną kontrolę stanu sprawności technicznej Szkoły Podstawowej w Chorzelach. Technik budowlany nakazał wyłączyć jedną z łazienek z użytkowania, bo bezpośrednio zagraża zdrowiu i życiu użytkowników. Dyrektorka placówki od dwóch lat zabiega o remont. Bezskutecznie.

 Sprawa nie jest nowa. Już w czerwcu 2016 roku przeprowadzający kontrolę stanu sprawności budynku technik budowlany nakazał w trybie pilnym wymienić dach szkoły, a także wykonać kapitalny remont łazienek łącznie z wymianą armatury sanitarnej. O ile dach został wymieniony przez organ prowadzący placówkę, z łazienkami pojawił się problem. Jest to na tyle poważna sprawa, że zagraża życiu i zdrowiu uczniów. Temat poruszono na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Chorzele.

- Słyszymy, że będą remonty w innych szkołach. Moje pytanie brzmi: kiedy będzie przeprowadzony remont łazienek zgodnie z zaleceniami, ponieważ uczniowie powinni z tych pomieszczeń korzystać w sposób bezpieczny - mówiła Zofia Wilkosz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Chorzelach.
To poważny problem, ponieważ na jednej ze ścian w męskiej łazience na pierwszym piętrze odparzył się tynk. Pół ściany wraz z płytkami może więc runąć w każdej chwili. Technik budowlany przeprowadzający kontrolę sprawności budynku już w ubiegłym roku nakazał remont łazienek, teraz ich stan pogorszył się na tyle, że męską toaletę polecił wyłączyć z użytkowania. Stwierdził także, że wyposażenie tych pomieszczeń znacząco odbiega od standardów XXI wieku. Gmina jako organ prowadzący placówkę otrzymała protokoły z kontroli.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 18 lipca 2017 r.

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz