Tygodnik Przasnyski

Sobota, 23 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Egzamin gimnazjalny. Leszno z najlepszym wynikiem

07.07.2017 07:28:00

W powiecie przasnyskim do egzaminów gimnazjalnych przystąpiło w tym roku 591 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych. Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie najlepiej wypadli uczniowie z Zespołu Szkół w Lesznie.

 Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części. W części pierwszej – humanistycznej gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego (w dwóch odrębnych arkuszach). W części drugiej – matematyczno-przyrodniczej zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki (również w dwóch odrębnych arkuszach). W trzeciej części egzaminu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym albo na poziomach podstawowym i rozszerzonym.

Część humanistyczną najlepiej napisali uczniowie z gimnazjum w Krzynowłodze Wielkiej. Uzyskali kolejno 65% z zadań historycznych i z wiedzy o społeczeństwie oraz 72,4% z języka polskiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że ilość uczniów przystępujących do egzaminu w tej placówce wynosiła zaledwie 9 osób. Największe gimnazjum w Przasnyszu, liczące 214 uczniów klas trzecich, zdobyło z zadań historycznych 54%, a z języka polskiego 67,3%. Matematyczno-przyrodnicza część egzaminu wypadła nieco gorzej.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 11 lipca 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz