Tygodnik Przasnyski

Sobota, 23 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Sołtysiada 2017. Lisiogóra znów najlepsza!

05.07.2017 21:00:00

Turniej sołectw w gminie Przasnysz to już tradycja. Tegoroczna impreza odbyła się 2 lipca w Bogatem. Mimo kapryśnej pogody zabawa była wyborna. Uczestnicy w niepowtarzalny sposób prezentowali swoje sołectwa i kulinarne umiejętności, a także rywalizowali w sportowych konkurencjach.

 Formuła tegorocznej Sołtysiady stała pod znakiem zapytania. Powodem była oczywiście niesprzyjająca pogoda. Początkowo impreza miała się odbyć w Lisiogórze, jednak stan działki nie pozwolił na zorganizowanie jej w tej miejscowości. Zabawę przeniesiono na przyszkolny plac w Bogatem. 

W tym roku do konkursu przystąpiło siedem sołectw: Bogate, Dobrzankowo, Gostkowo, Lisiogóra, Mchowo, Obrąb i Wielodróż. Uczestnicy turnieju najpierw byli oceniani za występy artystyczne, promocję sołectwa, później za przekąski oraz konkurencje zręcznościowe, musieli wykazać się też wiedzą na temat gminy. Sołectwa oceniało jury w składzie: Danuta Osowska, Danuta Załęska, Elżbieta Urban, Bożena Rudzińska, Piotr Sekuna. Wyłonienie najlepszej drużyny nie było łatwe. Ostatecznie I miejsce ponownie przyznano Lisiogórze.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 11 lipca 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz