Tygodnik Przasnyski

Sobota, 23 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Krzynowłoga Mała

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. EJ
fot. EJ

Absolutorium bez głosu sprzeciwu

08.06.2017 06:46:00

6 czerwca w Krzynowłodze Małej odbyła się sesja, na której radni jednogłośnie zdecydowali się zatwierdzić sprawozdania wójta i udzielić mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2016.

 Mimo że dyskusji nad udzieleniem absolutorium nie było, radni zanim zagłosowali na korzyść wójta, zapoznali się ze sprawozdaniami finansowymi i z wykonania budżetu za 2016 rok, a także z pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej w Ostrołęce i Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Krzynowłoga Mała. Otrzymali również informację o stanie mienia gminy. Ostatecznie wszyscy radni byli na „tak” w kwestii udzielenia Jerzemu Humięckiemu absolutorium. Wójt gminy Krzynowłoga Mała przyznał, że wykonanie budżetu nie było łatwym zadaniem, ale dużo trudniej było w roku 2015, kiedy gmina zmagała się z ogromnym zadłużeniem i bieżącymi zobowiązaniami. 

- Rok 2016 był dla urzędu o wiele lepszy niż 2015. Nie martwiliśmy się, jak zakończy się rok, bo uzyskaliśmy płynność finansową. Praktycznie nie korzystaliśmy z debetu, ale cały czas walczyliśmy o wpływy do budżetu i spłacaliśmy zobowiązania po poprzedniku - mówił Jerzy Humięcki.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 13 czerwca 2017 r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz