Tygodnik Przasnyski

Środa, 25 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Nie dała się oszukać i pomogła policji

21.04.2017 17:10:00

Przasnyscy kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwo metodą „na policjanta Centralnego Biura Śledczego”. Ten sukces to wynik współpracy mieszkanki Przasnysza, którą próbowano oszukać, i przasnyskiej policji.

Do próby wyłudzenia doszło jeszcze w marcu, ale z uwagi na dobro śledztwa, które prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, przasnyska policja dopiero teraz ujawniła szczegóły tej akcji. Dokładnie 28 marca po południu na telefon stacjonarny 68-letniej kobiety z Przasnysza zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Fałszywy funkcjonariusz poinformował kobietę, że policjanci prowadzą akcję mającą na celu rozbicie grupy przestępczej. Stwierdził, że oszuści posiadają jej dowód osobisty i będą chcieli zaciągnąć kredyt na jej konto. Aby tego uniknąć, musiała wziąć udział w działaniach prowadzonych przez fałszywe CBŚ. Oszust polecił kobiecie wziąć kredyt w banku w wysokości 60 tys. złotych, a pieniądze przekazać w wyznaczone przez niego miejsce. Kobieta nie zgubiła dowodu osobistego i nie było możliwości, by ktokolwiek na jej konto zaciągnął kredyt. To stała formuła przestępców. 

- Jakąś legendę trzeba stworzyć, żeby zachęcić osobę do współpracy z przestępcami. W ostatnim czasie jest coraz więcej oszustw na policjanta. Przestępcy wciągają osobę w grę, która ma rozpracować grupę oszustów, to może zachęcać…- mówi Tomasz Łysiak, komendant policji w Przasnyszu.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 25 kwietnia 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz