Tygodnik Przasnyski

Sobota, 25 listopada 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl
fot. EJ
fot. EJ

Uwaga! Włamania do mieszkań!

12.04.2017 18:03:00

Policyjne statystyki odnotowują zwiększoną liczbę włamań do mieszkań, w szczególności usytuowanych na wyższych piętrach. Przasnyscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przypominają o zasadach, które pozwolą uchronić mieszkanie czy dom przed włamaniem.

Od listopada ubiegłego roku na terenie Przasnysza i powiatu doszło do wielu włamań głównie do mieszkań i budynków gospodarczych. Złodzieje nie mają skrupułów. Okradając budynki gospodarcze wynoszą właściwie wszystko, co mają pod ręką: piły motorowe, kosiarki, kable i inne cenne przedmioty.  W przypadku włamań do mieszkań złodzieje kradną pieniądze i biżuterię. W jednym przypadku właściciele okradzionego mieszkania w Przasnyszu wycenili straty na ponad 100 tysięcy złotych. Wszystkie włamania do mieszkań miały ten sam schemat, miały miejsce między godziną 9 a 12 w południe, kiedy większość osób jest w pracy. 

<
/div>
- Do włamań dochodziło w blokach na wyższych piętrach,  wkładka zamka była przełamywana, sprawca wchodził do środka, kradł biżuterię lub pieniądze i się oddalał. Nie zabierał żadnej elektroniki, sprzętu – mówi Tomasz Łysiak, komendant policji powiatowej w Przasnyszu.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 18 kwietnia 2017r.  

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz