Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Przasnysz: Debata społeczna o bezpieczeństwie

25.11.2016 12:04:00

Już po raz kolejny w tym roku z inicjatywy przasnyskiej policji odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu. Podczas spotkania omówiono wszystkie zgłoszone na poprzedniej debacie postulaty, a także zgłoszono kilka nowych. Nie ma wątpliwości, że tego typu debaty przynoszą efekty. Funkcjonariusze na bieżąco rozwiązują zgłaszane problemy, a mieszkańcy czują się coraz bezpieczniej. Dowodem na to jest fakt, że zgłaszanych postulatów w czasie debat jest coraz mniej.

 

Debata odbyła się 23 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele przasnyskiej policji z komendantem Tomaszem Łysiakiem i jego zastępcą Radosławem Romanowskim na czele, nie zabrakło również Krzysztofa Bieńkowskiego, kierownika Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a także Jarosława Tybuchowskiego, wicestarosty przasnyskiego, a także Waldemara Trochimiuka, burmistrza Przasnysza.  Tradycyjnie w debacie wzięła udział młodzież z większości przasnyskich szkół, seniorzy, mieszkańcy miasta i powiatu oraz przedstawiciele gmin powiatu przasnyskiego.

Zrealizowane wnioski

Spotkanie poprowadził komendant przasnyskiej policji Tomasz Łysiak. Debatę rozpoczął od prezentacji multimedialnej, na której zaprezentował wnioski z debaty powiatowej, która odbyła się 8 lutego, tego roku. Wśród zgłoszonych wtedy postulatów znalazły się prośby o częstsze wizyty dzielnicowego w miejscowości Leszno, zwrócenie uwagi na zakłócanie porządku oraz spożywanie alkoholu na ulicy Wojskowej w Przasnyszu, częstsze wizyty dzielnicowego przy ulicy Akacjowej 3 i 4 w Przasnyszu, gdzie młode osoby zakłócały porządek. Nie zabrakło również prośby o wzmożone działania policji na odcinku drogi K-57 Sierakowo- Dobrzankowo- Bogate. Wszystkie zasygnalizowane niebezpieczeństwa zostały sprawdzone i znacznie ograniczone przez lokalną policję.

Cały artykuł w Tygodniku Przasnyskim z 29 listopada 2016.

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz