Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 23 września 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Miejska biblioteka świętowała 70-lecie istnienia

09.10.2016 09:00:00

To było niepowtarzalne wydarzenie, pełnie wspomnień, wzruszeń, słów uznania, a także opowieści o planach i marzeniach. Gala z okazji jubileuszu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu odbyła się 8 października w jednej z przasnyskich sal bankietowych. Niespodzianką był recital Katarzyny Żak, która zaśpiewała dla czytelników biblioteki i zaproszonych na galę gości.

 

„Gala pod Różą” – po takim hasłem odbyła się jubileuszowa uroczystość Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, pracownicy innych bibliotek działających na terenie powiatu przasnyskiego, ale przede wszystkim czytelnicy i stali bywalcy biblioteki w Przasnyszu.

Uroczystość rozpoczęła się od przygotowanej specjalnie na tę okazję prezentacji zawierającej historię biblioteki w Przasnyszu, a także plany i marzenia na przyszłość. W kierunki obecnej dyrektorki biblioteki- Małgorzaty Sobiesiak skierowano wiele ciepłych słów uznania i wdzięczności.

- Nic nie byłoby możliwe, gdyby nie zgrany zespół, który razem ze mną pracuje- mówiła podczas gali Małgorzata Sobiesiak.

Nie zabrakło prezentów, kwiatów i innych upominków. Wiele z nich było wyjątkowo pomysłowych. Panie z Biblioteki Pedagogicznej wręczyły Małgorzacie Sobiesiak koszulkę z wizerunkiem Zofii Nałkowskiej, która jest imienniczką biblioteki.  Od dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych w Przasnyszu biblioteka otrzymała żelazko i czajnik elektryczny.

Ogromną niespodzianką był recital Katarzyny Żak, który zakończył uroczystość Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu.

Cały artykuł w Tygodniku Przasnyskim z 18 października.

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.2)

    K.Kozłowska zobacz galerie...

  • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.1)

    K.Kozłowska zobacz galerie...

  • Wystawa ,,A więc wojna" w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

    K.Kozłowska zobacz galerie...