Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. EJ
fot. EJ

Wielkie reklamowe bilbordy znikną z Przasnysza?

08.09.2016 00:00:00

Reklamy powinny zniknąć z przasnyskiego dworca- z takim wnioskiem zwrócił się zarząd osiedla nr 1 w Przasnyszu do radnych miasta Przasnysz. Ich zdaniem ogrodzenie dworca od lat stanowi kilkumetrowej wysokości nośnik reklam, który szpeci miasto. Radni jednogłośnie odrzucili wniosek, a burmistrz zaznaczył, że na usunięcie reklam z dworca nie ma szans.

 

Wiesław Michalski w imieniu zarządu osiedla nr 1 w Przasnyszu, zwrócił się do burmistrza miasta oraz rady miejskiej o rozważenie zasadności zastosowania wobec operatora dworca w Przasnyszu przepisów ustawy o krajobrazowej. Przewodniczący osiedla w swoim piśmie przekonuje, że ogrodzenie dworca od lat stanowi kilkumetrowej wysokości nośnik reklam, który szpeci centrum miasta.

- Jesteśmy zdania, że warto skorzystać z narzędzi uzyskanych przez gminy na podstawie ustawy krajobrazowej, aby uporządkować reklamowy chaos w najliczniej uczęszczanym miejscu miasta. Chodzi o zastosowanie przepisów i uprawnień zawartych w najnowszych przepisach, celem wyeliminowania z reprezentacyjnych miejsc Przasnysza nieestetycznych reklamowych płacht- zwraca się do burmistrza Wiesław Michalak, przewodniczący zarządu osiedla nr 1 w Przasnyszu.

Cały artykuł w "TP" z 13  września br.

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz