Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl
fot. EJ
fot. EJ

Daniel Olbrychski odwiedził gminę Przasnysz

08.09.2016 00:00:00

Gmina Przasnysz jako jedyna w powiecie przasnyskim bardzo aktywnie zaangażowała się w organizację roku Henryka Sienkiewicza. W ramach obchodów roku polskiego noblisty zorganizowano szereg wydarzeń: spotkanie z pisarką, historyczny piknik, oraz spotkanie z Danielem Olbrychskim, które zakończyło odsłonę roku Henryk Sienkiewicza w gminie Przasnysz.

Daniel Olbrychski, który niegdyś wcielił się w rolę Andrzeja Kmicica w ekranizacji powieści "Potop" odwiedził Zespół Szkół w Bogatem. Pełen pasji i energii opowiadał o swoim życiu zawodowym skupiając się na pracy przy filmie "Potop". Zdradził wiele ciekawych i zabawnych anegdot z planu filmowego. Nie zabrakło pytań do aktora na które bardzo chętnie odpowiadał. Spotkanie z Danielem Olbrychskim zakończył czas na autografy. Każdy chciał mieć podpis znanego i cenionego aktora.

Podczas spotkania uhonorowano pamiątkowymi statuetkami uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie sprawdzającym wiedzę o Henryku Sienkiewiczu i jego twórczości. Statuetkę na pamiątkę wizyty w Bogatem otrzymał również Daniel Olbrychski.

Ostatnią odsłonę roku Henryka Sienkiewicza w gminie Przasnysz zakończyła ekranizacja "Potopu".

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz