Tygodnik Przasnyski

Środa, 24 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Społeczeństwo

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. Archiwum
fot. Archiwum

Agrogmina Przasnysz

24.03.2015 11:19:47

Gmina Przasnysz właśnie odniosła spory sukces w branży… kulinarnej. Kilka dni temu została oficjalnie zarejestrowana jako producent w ogólnopolskim konkursie dla firm z sektora rolno-spożywczego „Agro Polska”. Konkurs jest organizowany przez Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Prestiżu wspomnianej nominacji przydaje to, że jej autorem jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Sama zaś nominacja to efekt starań przasnyskiego samorządu o wpisanie dwu produktów pochodzących z tej gminy na listę produktów tradycyjnych, prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W 2013 roku przasnyski samorząd wprowadził na tę listę marmoladę z antonówek oraz czarninę z Mchowa.

Warto wspomnieć, że w maju 2014 roku przasnyski samorząd uzyskał tytuł laureata w konkursie o kulinarny laur marszałka województwa mazowieckiego – nagrodę udało się zdobyć właśnie na marmoladę przyrządzaną z miejscowej odmiany antonówek. To też zapewne przesądziło o nominacji Gminy Przasnysz do konkursu ogólnopolskiego.

Cały artykuł w papierowym wydaniu TP

autor: MW

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS