Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Krzynowłoga Mała

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. archiwum
fot. archiwum

Folwark wójta Bacławskiego ?!

11.06.2010 14:12:00

Wójt Krzynowłogi Małej Adam Bacławski traktuje gminę jak spółkę prawa handlowego. Zapytany o koszty koncertu zespołu – gwiazdy gminnej imprezy zasłania się tajemnicą handlową i Kodeksem cywilnym. Czyżby zapomniał, że finanse gminy są jawne i nie ma prawa utajniać wydatków z budżetu samorządowego?

Wójt gminy Krzynowłoga Mała Adam Bacławski w jednej z rozmów telefonicznych na temat kosztów koncertu zespołu Boney M, który ma się odbyć podczas festynu rodzinnego w Łojach 4 lipca, stwierdził, że tylko sąd i prokurator może zwolnić go z obowiązku dochowania tajemnicy handlowej, a prawa autorskiego i handlowego trzeba przestrzegać. Wyjaśnienie dotyczyło artykułu „Chrzciny gminy za ciężkie pieniądze”, opublikowanego na łamach „Nowego Tygodnika Przasnyskiego”. Nie mogliśmy wtedy ustalić, ile gmina zapłaci za występ gwiazdy festynu. Zdziwiła nas też dyskrecja wójta związana z wydawaniem publicznych pieniędzy. Zapytaliśmy, więc radcę prawnego, czy wójta rzeczywiście może obowiązywać tajemnica handlowa. Dowiedzieliśmy się, że tak, jeśli zapłaci za koncert z prywatnych środków. Natomiast, jeśli dysponuje pieniędzmi z budżetu gminy bądź pozyskanymi między innymi z naszej kieszeni, to tajemnica nie obowiązuje. Wójt zasłonił się klauzulą o tajności, zawartą w umowie z zespołem. Radca prawny stwierdził, że jest ona nieobowiązująca. Owszem, wójta obowiązuje dochowanie tajemnicy o danych personalnych bądź o kwocie oferowanej w przetargu. W tym drugim przypadku tylko do czasu otwarcia ofert. Nie może być tajemnicą koszt występu artysty na festynie zorganizowanym przez gminę.

  NTP, nr 23 z 10 czerwca 2010 r.


autor: dezet

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • ziutan, 2010-11-10 15:28:42
    odwagi
    Założyłem temat w neutralnym miejscu. Może coś zmienimy w naszej gminie. Mamy jeszcze kilka dni żeby dokonać odpowiedniego wyboru. http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/ocen-urzad-urzednika/ocen-urzad-urzednika/wojt-adam-baclawski-zakompleksiony-chamek-i-buraczysko-fuj/1#p14578

Ostatnie fotoreportażeRSS